Lista mailingowa

piątek, 15 lutego 2013

Sytuacja gospodarcza krajów hiszpańskojęzycznych cz. III

Dziś ponownie śledzimy informacje z krajów hiszpańskojęzycznych. Tym razem będzie tylko o Hiszpanii. 

Przeczytałem dziś ciekawy artykuł w El Pais, iż w 2012 r. z Hiszpanii wyemigrowało 82 000 ludzi. To o 5,5% więcej niż w poprzednim roku. Nie dziwi ten fakt, biorąc pod uwagę, że dwa miesiące temu w Hiszpanii padł rekord bezrobocia i wynosił już ponad 26%. 

Do jakich krajów emigrują Hiszpanie ? Przede wszystkim kraje Europejskie. Czołowa szóstka to: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Norwegia, Polska i Czechy.  Poza tym, oczywiście kraje latynoskie, czyli Meksyk, Argentyna, Chile i Brazylia. Kraje latynoskie rozwijają się bardzo szybko (o czym pisałem w poprzednim artykułach), podobnie rozwój ekonomiczny obserwujemy w Polsce oraz w Czechach. Gospodarki takie jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy Norwegia to kraje już rozwinięte. 

Dla osób uczących się hiszpańskiego, imigracji ludzi z Hiszpanii to fantastyczna okazja, aby się podszkolić. Więcej ludzi to większa konkurencja, a w tym wypadku większa konkurencja to niższe ceny. Wielu przyjeżdżających do nas Hiszpanów pewnie nigdy nie uczyło swojego języka, ale nie ma to większego znaczenia. Konwersacje, konwersacje i jeszcze raz konwersacje. Do tego nie trzeba być nauczycielem czy mieć jakichś specjalnych zdolności. 


Poprzednie artykuły:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz