Lista mailingowa

niedziela, 3 lutego 2013

Statystyka bloga

W styczniu mój blog odnotował rekordową ilość unikalnych wejść, pomimo, że przez prawie dwa tygodnie nie dawałem nowych wpisów. Cieszy mnie coraz większe zainteresowanie, tym bardziej, że uwielbiam różnego rodzaju statystyki :)

Średnia ilość unikalnych wejść dziennie:
Wrzesień - 18,8 
Październik - 22,3
Listopad - 43,6
Grudzień - 37,1 - wszyscy zajęci Świętami, a nie nauką ;)
Styczeń - 49,5

Tendencja wyraźnie rosnąca. Zobaczymy co przyniesie luty :)

Wejścia z poszczególnych krajów:
Polska - 74,4%
USA - 12,6%
Rosja - 3,2%
Francja - 2,4%
Niemcy - 2,3%
Wielka Brytania - 2,1%
Hiszpania - 1,5%
I potem już kilkanaście krajów w okolicach 0,1 - 0,2%.

I przy okazji, moja nowa zdobycz: "Veronika decide morir" (polski tytuł: Weronika postanawia umrzeć). Paula Coelho to jeden z moich ulubionych pisarzy :)

6 komentarzy:

 1. Gratuluje i życzę dalszych blogowych sukcesów. Jeżeli publikuje się tak wartościowe wpisy, to oprócz zadowolenia czytelników, zyskuje się bonus w postaci dobrych statystyk. Chociaż nie jest to najważniejsze.

  P.S. Może warto nauczyć się portugalskiego, aby czytać Coelho w oryginale.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz :)

   P.S. Właśnie taki mam zamiar. Portugalski jest bardzo łatwy jeśli zna się hiszpański. Czytałem kiedyś artykuł, że około 89% słów w tych dwóch językach jest podobna do siebie.

   Usuń
  2. Dokładnie. Rozpoczęłam od portugalskiego, ale dzięki podobieństwu obu języków sporo rozumiem z hiszpańskiego. Poza tym gramatyka przychodzi łatwiej poprzez możliwość porównania struktur.

   Usuń
  3. Dokładnie, "struktury" gramatyczne to kolejny wielki plus, dzięki któremu łatwo nauczyć się tych języków poprzez 'porównania'. Długo się uczysz portugalskiego ?

   Usuń
  4. Z przerwami od 2004. Ostatnio trochę bardziej regularnie. Między innymi dlatego że prowadzę bloga o języku portugalskim.

   Usuń
  5. Wooow. To Twój blog? http://moj-portugalski.blogspot.com/

   Kiedyś jak zaczynałem uczyć się portugalskiego to trafiłem na Twojego bloga, potem jak przerwałem naukę to i do bloga nie wracałem, ale teraz czas odświeżyć sobie portugalski :) Jak będę miał jakieś pytania to wiem, gdzie się zgłosić :)))

   Usuń