Lista mailingowa

piątek, 2 listopada 2012

La misma luna

W związku z tym, że zbliża się weekend, a pewnie niektórzy mają go już od środy, to polecam świetny film, który oglądałem w ubiegły weekend:

La misma luna (Under the same moon)


Jeśli lubisz dramaty, powinieneś koniecznie zobaczyć ten film. Film jest produkcji meksykańskiej, ale w linku są angielskie napisy więc wystarczy, że znacie angielski. Poza tym okazja, aby osłuchać się z meksykańskim akcentem języka hiszpańskiego, który jest wyraźne inny niż akcent języka hiszpańskiego w Hiszpanii. 

Film opowiada historię 9-letniego chłopca o imieniu Carlitos, który żyje we wiosce w Meksyku razem ze swoją babcią. Jego matka jest nielegalną imigrantką i pracuje w LA, USA. Carlitos nie widział matki już cztery lata, pozostają oni jedynie w stałym kontakcie telefonicznym. Kiedy umiera babcia Carlitosa, chłopak postanawia przedostać się przez granicę Meksykańsko - Amerykańską i dotrzeć do Los Angeles, aby odnaleźć swoją matkę. Nieprawdopodobna historia na faktach. 

Film w serwisie Filmweb ma ocenę 7,3 tak więc nie tylko ja uważam go za na prawdę dobry. 

Que tengas un buen fin de semana !

4 komentarze:

  1. QUE TENGAS UN BUEN FIN DE SEMANA! what do you think about the film,osobiscie?!

    OdpowiedzUsuń
  2. Osobiście preferuję filmy z gatunku dramat i obyczajowe, najlepiej na faktach. "La misma luna" jest dramatem na faktach. Dla mnie film jest świetny. Jest przede wszystkim inspirujący, pokazuje siłę woli, to że wszystko jest w życiu możliwe. Jest w nim dużo 'zwycięstwa'. Z pewnością obejrzę go drugi raz.

    OdpowiedzUsuń
  3. I think that you understand Polish. If not, I can traslate it to English or Spanish, if you want to.

    OdpowiedzUsuń