Lista mailingowa

piątek, 4 stycznia 2013

21 gramos

Kolejny film na weekend: "21 gramos" (21 gramów). Jest to dramat / kryminał. W roli głównej Sean Penn, Benicio del Toro, Naomi Watts. Film po hiszpańsku, bez napisów. Osłuchujemy się !


Tytuł najnowszego filmu legendarnych już twórców "Amores Perros" oznacza różnicę pomiędzy ciężarem właściwym ciała człowieka przed i tuż po śmierci. Wielu ludzi uważa, iż ta różnica - tytułowe 21 gramów - jest ciężarem, jaki posiada dusza. Obraz opowiada o losach trójki bohaterów: Paula, Jacka i Christiany - ich wzajemnych stosunkach, począwszy od przyjaźni, przez miłość, po obsesję i nienawiść...


Linki do pozostałych, wcześniej polecanych przeze mnie filmów:
Amelia 

4 komentarze:

 1. Nie w temacie... Wczoraj dołączyłem do Twojego bloga. Jest strasznie fajny i widać że "żyje" :-) Mam pytanie: znasz może jakąś dobrą aplikację na androida do nauki/powtórki słówek hiszpańskich?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć. Cieszę sie, że blog Ci się podoba. Tak, znam dobrą aplikacją na androida do nauki / powtórki słówek. Aplikacja jest nie tylko dobra przed duże D, jest najlepsza moim zdaniem. Jedyny minus to taki, że jest płatna, ale polecam 'mFISZKI' na stronie www.fiszki.pl - możesz tam wybrać poziom hiszpańskiego: starter, A1, A2, B1 lub B2. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to służę pomocą.

   Usuń
  2. FYI: mFISZKI, poza "Angielskim w podróży" nie działają pod androidem. Właśnie się "nadziałem" kupując hiszpańskie słówka online bo appka mi się spodobała. Po telefonie do wydawnictwa okazało się, że nic z tego. Szkoda...

   Usuń
  3. A to szkoda. Ja korzystałem z mFiszki na zwykłym telefonie, a ostatnio czytałem na ich stronie, że mFiszki dostępne są także na Androidzie - jak widać tylko jeden pakiet. To co Ci mogę zaproponować to jeśli już kupiłeś to może masz jakąś starszą (ale nie bardzo starą) Nokię i tam zainstalować mFiszki. Z drugiej strony nie wiem czy da się link instalacyjny przenieść z jednego telefonu do drugiego bo fiszki.pl sprzedają chyba mFiszki do konkretnego numeru telefonu.

   Z bezpłatnych aplikacji w Google Play nie trafiłem na żadne fiszki godne uwagi.

   Usuń