Lista mailingowa

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Los Simpsons

Jedną z najlepszych metod nauki jest oglądanie obcojęzycznej telewizji. Będąc na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym warto oglądać jak najwięcej różnorodnych programów na hiszpańskich lub południowoamerykańskich kanałach (w następnych postach podawać będę linki). 

Z kolei moim zdaniem najlepszą telewizją dla początkujących są bajki. W dzieciństwie nigdy nie byłem fanem słynnej serii "The Simpsons", ale po wielu latach obejrzałem (i czasem nadal oglądam)... "Los Simpsons" :)

Dziś podaję Wam linka do całej serii tej słynnej bajki. Wszystkie 23 sezony i w każdym po kilkanaście odcinków po dwadzieścia kilku minut. Mnóstwo materiału do przesłuchania na poziomie początkującym. Pod linkiem, który znajdziecie poniżej, możecie całą serię obejrzeć w języku hiszpańskim europejskim, hiszpańskim południowoamerykańskim oraz angielskim. W celu odtworzenia bajki, najpierw kliknijcie na tytuł odcinka, a nie na wybór języka (jak zrobicie na odwrót czasem pojawia się jakiś błąd). 
Nawet jeśli nie rozumiecie wszystkiego to warto oglądać jak najwięcej, słuchać, słuchać, słuchać i wyłapywać nawet pojedyncze słowa, a pozostaną w one w głowie na dużo dłuższy czas.

Jeszcze dwa 'słowa na dziś':

bajka - el cuento [wymowa: el kuento]

C zazwyczaj wymawiamy jako K.

kreskówka - dibujos animados [wymowa: dibuhos animados]

Pamiętajcie, że J w języku hiszpańskim czytamy jako H

Chao !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz