Lista mailingowa

czwartek, 16 sierpnia 2012

La radio

Jedną z dobrych metod osłuchiwania się z językiem obcym jest słuchanie radia. Kiedy czytamy książkę, gotujemy w kuchni czy jesteśmy na spacerze możemy w tle odpalić hiszpańskie radio. Teraz kiedy niemalże każdy ma internet nawet w telefonie to wszędzie można posłuchać radia.

Podaję wam linki do dwóch hiszpańskich stacji. Wystarczy otworzyć link.

Jest to radio z Madrytu. Przede wszystkim newsy ze stolicy Hiszpanii, ale także to co dzieje się w całym kraju flamenco. Dowiemy się co słychać w polityce, jest sporo dyskusji, mało muzyki więc idealne do nauki. Dowiemy się też jaka jest pogoda oraz w jakiej cenie na targu są dziś pomidory, pomarańcze i inne warzywa i owoce. Wszechstronne radio, idealne do nauki.

Po ciężkiej nauce konieczny jest relaks. Wtedy możemy odpalić Ibiza Global Radio. Nazwa mówi chyba sama za siebie. Prawie zero rozmów, tylko klubowa muza prosto z Ibizy. Moim zdaniem radio bije na głowę nasze 'klubowe' rozgłośnie jak Planeta FM czy ESKA FM.

'Słowa na dziś':

radio - la radio [wymowa: la radio]

Wymawiamy tak jak piszemy.

wywiad - la entrevista [wymowa: la entrebista]

V wymawiamy w hiszpańskim jako B.


3 komentarze:

 1. ale bzdury pan wypisuje. Entrebista? bardzo ciekawe. Tak samo Barsobia? V nie zawsze wymawia się po hiszpańsku jak B. Trzeba słuchać jak ludzie mówią, takie proste przełożenie się nie sprawdza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz :-) To fakt, ludzie różnie mówią. Dziś w nawiązaniu do komentarza rozmawiałem ze swoją koleżanką, rodowitą hiszpanką i upewniłem się o wymowę dwóch ww. słów. Powiedziała, że entrebista i barsobia się wymawia i że jest to poprawne.

   Pozdrawiam,
   Kamil

   Usuń
  2. do Ang. zanim się komuś zarzuci "bzdury", warto to jednak sprawdzić. Trochę jeżdżę do Hiszpanii
   i to.... Prowadzący Blog ma rację.... więc....tranquilamente!

   Usuń